• +48 514 112 886
 • przedszkole_zabka@wp.pl

   

   

   

   responsive

   

  Jak motywować do samodzielności?

   

   

    • Nie rób czegoś za dziecko, tylko z nim lub obok niego, bądź w pobliżu, by pomóc i czuwać nad bezpieczeństwem, ale pozwól mu wykonać daną czynność samodzielnie.
    • Naukę dziel na mniejsze etapy i wymagaj pokonania pojedynczych kroków.
    • Nagradzaj za samodzielność, nagradzaj jednak nie efekty, ale próby wykonania czegoś samodzielnie, nawet jeśli efekt końcowy nie jest zadowalający.
    • Pozwalaj dziecku podejmować decyzje (o ile nie zaszkodzą one jemu samemu lub otoczeniu), nawet jeśli wiesz, że skutek będzie daleki od zamierzonego.
    • Egzekwuj wywiązanie się z każdego obowiązku, jaki nałożysz na dziecko; pamiętaj jednak, że chodzi tu o samodzielne, a nie idealne wykonanie.
    • Miej w sobie gotowość na pogodzenie się, że nie wszystko będzie idealnie, szybko, czysto, do końca.
    • Jeśli to, co dziecko zrobiło (np. sprzątanie), wymaga poprawy, najlepiej popraw to tak, by dziecko tego nie widziało. Gdy to niemożliwe, powiedz żartem np.: „Właśnie mały duszek szepnął mi, bym i ja coś posprzątała”. Starsze dziecko najpierw pochwal za to, co samo zrobiło, a potem dodaj, co jeszcze chciałabyś, by zostało zrobione.
    • Pokazuj, że dziecko jest lubiane i akceptowane, a jego sukcesy są dostrzegane i ważne.
    • Wykorzystuj możliwości, jakie daje grupa przedszkolna, dziecko chętniej podejmuje zadania wśród rówieśników, podpatruje, bo też chce umieć,
     a modelowanie przez kolegów jest najskuteczniejsze.
    • Jeśli mówisz, co dziecko zrobiło źle, mów też, co zrobiło dobrze.

   

   

   

   

   

   

  NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE  „ŻABKA” usytuowane jest w Obornikach Śląskich nieopodal domków rekreacyjnych i basenu miejskiego.

  Dysponujemy wolnostojącym, parterowym budynkiem, który spełnia wszelkie wymogi placówki oświatowej. Posiada dwie sale dydaktyczne, odpowiednio przystosowane i wyposażone oraz zaplecze sanitarno- gospodarcze.

  Zapewniamy miejsca w dwóch grupach wiekowych liczących po około 18 dzieci:

  1. grupa "Puchatki" - dzieci młodsze
  2. grupa "Tygryski" - dzieci starsze (przygotowanie do szkoły)

  Każdą grupą opiekuje się nauczyciel wychowawca, jest też nauczyciel zmieniający (pomoc nauczyciela).

  Przedszkole dysponuje własnym ogrodem, w którym znajduje się plac zabaw. Wszystkie sprzęty, zabawki i meble posiadają niezbędne certyfikaty.

  Kadrę pedagogiczną tworzą życzliwe, kreatywne nauczycielki posiadające pełne kwalifikacje. Dbają o ciepłą i domową atmosferę w przedszkolu oraz komfort naszych małych podopiecznych i ich rodziców.

  Program przedszkola uwzględnia harmonijny rozwój osobowości naszych wychowanków: intelektualny, fizyczny, społeczny i twórczy. Proponujemy zdrowy styl życia i aktywność ruchową poprzez częste zabawy na powietrzu.

  Celem nadrzędnym przedszkola jest wychowanie ludzi śmiałych, przedsiębiorczych, mających dobry kontakt z otoczeniem.

  Przedszkole oferuje Państwu swoje usługi w godz. 6:00 – 18:00 od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.