banner 6

kredki 2

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE „ŻABKA” realizuje cele i zadania wynikające z podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

ZAPEWNIAMY:

• wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która otoczy dzieci troskliwą opieką i zapewni rodzinną atmosferę,
    • opiekę, wychowanie i uczenie dzieci na najwyższym poziomie w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa,
    • traktowanie każdego dziecka indywidualnie i podmiotowo,
    • wielokierunkowe uczenie się poprzez zabawę,
    • różnorodne zajęcia edukacyjne, spełniające oczekiwania dzieci i ich rodziców,
    • stosowanie twórczych metod wpływających na wszechstronne stymulowanie rozwoju każdego dziecka,
    • codzienny pobyt na świeżym powietrzu, spacery, wycieczki,
    • możliwość prezentacji swoich talentów podczas uroczystości i imprez przedszkolnych, w galerii przedszkolnej i konkursach,
    • smaczne i urozmaicone posiłki dostosowane do potrzeb żywieniowych dzieci
    • współpracę ze specjalistami,
    • informowanie rodziców o postępach dziecka, prowadzenie obserwacji pedagogicznej dziecka,
    • realizację nowej podstawy programowej wychowania przedszkolnego zatwierdzonej przez Ministra Edukacji Narodowej.

Dekalog rodzica i wychowawcy

• Nie upokarzaj dziecka: bo ono, tak jak Ty, ma silne poczucie własnej godności.
        • Staraj się nie stosować takich metod, których sam w dzieciństwie nie akceptowałeś.
        • Pozwalaj dziecku dokonywać wyboru w miarę możliwości jak najczęściej.
        • Jeżeli zachowałeś się wobec dziecka niewłaściwie, przeproś je i wytłumacz się. Nie bój się utraty autorytetu, dziecko i tak wie, kiedy popełniasz błędy.
        • Nigdy nie mów źle o dziecku, w szczególności w obecności innych osób.
        • Nie mów „zrobisz to, bo ja tak chcę” – jeżeli musisz czegoś zabronić, zawsze to uzasadnij.
        • Jeśli wydajesz polecenia dziecku, staraj się nie stać nad nim i mówić „ z góry swojego autorytetu”.
        • Nie musisz być za wszelką cenę konsekwentny. Nie musisz też być w zgodzie z innym dorosłym przeciwko dziecku, jeżeli wiesz, że on nie miał racji.
        • Gdy nie wiesz, jak postąpić, pomyśl, jak Ty poczułbyś się, będąc dzieckiem.
        • Staraj się być czasem adwokatem własnego dziecka.