banner 11

1. Zapisy do przedszkola  na rok szkolny 2017/2018 odbędą się  w dniach od 01 lutego do 30 kwietnia 2017 roku.
    2. Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku  2,5- 5 lat.
    3. Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka do przedszkola zobowiązani są złożyć prawidłowo wypełnioną Kartę Zapisu Dziecka (do pobrania w siedzibie przedszkola lub na stronie internetowej przedszkola).
    4. O przyjęciu  dziecka do przedszkola decyduje kolejność zgłoszenia.
    5. Ogłoszenie listy dzieci przyjętych do przedszkola nastąpi 5 maja 2017 i będzie dostępne na tablicy ogłoszeń w przedszkolu.
    6. Rodzice, których dzieci zostały przyjęte do przedszkola, zobowiązani są do końca maja 2017 r. do podpisania umowy o świadczeniu usług, zawierającą m.in. zobowiązania finansowe.
    7. Niepodpisanie umowy przez rodzica będzie traktowane jako rezygnacja z miejsca w przedszkolu.
    8. Dyrektor może odmówić przyjęcia do przedszkola dziecka, którego rodzice nie uregulowali opłat za przedszkole lub nieterminowo dokonywali wpłat w roku ubiegłym.
    9. O zapisanie dziecka do przedszkola można też ubiegać się w trakcie roku szkolnego, ale tylko w przypadku, gdy przedszkole będzie dysponowało wolnymi miejscami.

Jeśli chcesz zapisać dziecko do naszego przedszkola, pobierz poniższy formularz i wypełniony prześlij na nasz adres e-mail w formie załącznika lub dostarcz osobiście.

download

Karta zgłoszeniowa

Jak przygotować dziecko do edukacji przedszkolnej?

• Nie należy dziecka straszyć przedszkolem np. „W przedszkolu będziesz musiał zjadać wszystko!” Rozmawiając z dzieckiem o tym, co czeka go w przedszkolu nie używaj zwrotów typu „dasz radę”, „poradzisz sobie”, „nie będzie tak źle”. Słysząc takie sformułowania przedszkolak od razu nastawi się negatywnie, odbierając  nową sytuację jako trudne wyzwanie, z którym musi się zmierzyć.
        • Mów o przedszkolu jak o przyjemności, a nie konieczności. Opowiedz dziecku o tym, jak tam jest ciekawie i ile czeka go nowych, interesujących doświadczeń. Przecież to przyjemne miejsce, w którym będzie spotykał się z rówieśnikami i uczył mnóstwa nowych rzeczy.
        • Wyjaśnij dziecku, dlaczego będzie chodzić do przedszkola.
        • W domu wprowadzamy zasady i wspólnie z pociechą pilnujemy, by były przestrzegane.
        • Przyzwyczajamy dziecko do jedzenia urozmaiconych potraw. Uczymy samodzielnego jedzenia.
        • Odzwyczajamy je od smoczka, pampersów czy picia z butelki.
        • Jeżeli dziecko do tej pory nie rozstawało się z rodzicami, powinno być na kilka godzin pozostawione pod opieką bliskich osób, bowiem w przeciwnym razie przedszkole będzie kojarzyło się mu z pierwszym rozstaniem.
        • Przyzwyczajamy dziecko do samoobsługi, nie wyręczamy go w ubieraniu, przy jedzeniu czy myciu rąk, a także w korzystaniu z sedesu.
        • Uczmy dziecko komunikować swoje potrzeby fizjologiczne.
        • Organizujmy krótkie pożegnania, nie wracajmy sprawdzić, czy pociecha się bawi. Przedłużające się pożegnania są dla niej bardziej stresujące;
        • Przychodźmy po dziecko punktualnie, bądźmy w tej kwestii przewidywalni.
        • Organizujemy dziecku kontakty z innymi dziećmi, np. na placu zabaw czy w domu.
        • Warto starać się zredukować inne stresy, niezwiązane z przedszkolem, aby na czas pierwszych tygodni w przedszkolu „wyłączyć” inne większe emocje czy życiowe zmiany typu przeprowadzka, dłuższa nieobecność rodziców w domu, narodziny rodzeństwa, pobyt w szpitalu czy złe doświadczenia z opiekunką. W takich przypadkach należy podwójnie zadbać o zaspokojenie potrzeb dziecka, zwłaszcza tych związanych z jego strefą emocjonalną.
        • Chwalmy malucha za to, że dzielnie sobie radzi w nowej sytuacji. Porozmawiajmy z nim o tym, że nawet dorośli trochę się denerwują, gdy robią coś pierwszy raz, ale po jakimś czasie czują się lepiej.
        • Pozwólmy maluchowi zabrać do przedszkola domowego „towarzysza” – niech będzie to np. ulubiona przytulanka.